2012. Október 20. 20:35, szombat | Helyi sport
Forrás: InfoOrosháza.hu

Carlos Ortega: nagyon fáradtak voltunk

Veszprém a legkisebb mértékű győzelmét aratta Orosházán az idei szezonban!

A játék előtt Macskaski Markót üdvözölhettük a felnőtt keretben, majd az első félidőt dinamikusan indították a fiúk. Mazic Milán azzal kezdte, hogy Perezt lefogta, ennek persze a szurkolók is hangot adtak. Nem csak, hogy teli volt a csarnok, de óriási ovációval bíztatták az orosházi játékosokat. A magas veszprémi játékosok alacsonyan dobálták a labdát, így Kanyó Ádám, Holpert József és Berta Gábor is könnyen elvette tőlük Orosháza javára. Ám a lerohanások nem voltak mindig eredményesek, Fazekas szokásosan jól teljesített a kapuban. A mi kapusaink is többször lettek emlegetve, hiszen kimagasló teljesítménnyel védtek, többek közt Herjeczki Balázs Császár és Ivancsik T. hetes próbálkozását hárította el. A 16. percben Balda Ákos góljával egyenlítettünk (6-6), majd szintén Baldának köszönhetően átvettük a vezetést a 25. percben(10-9). Kissé hektikus volt az első játékrész, hiszen míg az elején a felzárkózásra törekedtünk, a közepén vezettünk, a végén pedig egy góllal maradtunk alul a neves Veszprém ellen. Első félidő eredménye: 13-14

A második játékrész első labdaszerzésnél elfelejtettünk kimenni a pályára, ezért gyorsan kaptunk is egy gólt. További figyelmetlenségek miatt 4-5 gólos különbség is kialakult a két csapat között. Ennek ellenére Benák Krisztián, Maric Dusan és Lászlai Szabolcs is kiemelkedően játszottak, remek gólpasszaikból értékesítettek csapattársaik. Benák akcióba lendült és az Alilovicnak szánt hetese után még egy szép góllal örvendeztette meg a szurkolókat. Végeredmény: 25-33

Orosházi FKSE – Linamar – MKB Veszprém 25-33 (13-14)

Orosháza, Városi Sportcsarnok, 2012. október 20. 18 óra
Vezette: Hargitai; Markó

OFKSE: HERJECZKi; SZABÓ; BENMILOUD 6; HARSÁNYI 4; BALDA 4; Lászlai 2; Morva 2; Benák 2; Mazic 1; Bali 1; Raffai 1; Macskaski; Berta; Maric; Holpert

Edző: Füzesi Ferenc: „Pozitív gondolataim vannak erről a mérkőzésről. 60 percen keresztül bírtuk. A csapat minden erényét felmutatta a meccsen.”

Veszprém: Fazekas; Vilovski 2; Gulyás 3; Iváncsik G. 4; Schuch; Császár 3; Iváncsik T. 1; Perez 3; Nagy 3; Jamali 6; Ugalde 4; Jose 2; Oneto; Terzic 2; Alilovic

Edző: Ortega Carlos: „Nem volt időn készülni a mérkőzésre, tudtuk, hogy nehéz lesz, - mert nagyon fáradtak voltunk. A Kiel ellen ráadásul két játékosunk is megsérült - az otthon jól teljesítő Orosháza ellen. „

Hétméteresek: 2/2 ill. 3/1
Kiállítások: 4p ill. 8p

Martin véleménye:

Nehezen indult, kevés gól esett az első percekben, aminek egyrészt örültem, mert jól működött a védekezésünk, ám támadásunkat sorra elrontottuk. Ezt követően Füzesi Ferenc helyre rázta a fiúkat és felváltva lőttünk egymásnak, de a Veszprém majdnem a végéig vezetett. A félidőben örömünkben csodálkoztunk, hogy a csapat milyen jó. A második félidőre már összeszedte magát az ellenfél és főleg Ivan Jamali góljának köszönhetően tudott meglépni a Veszprém 4-5 góllal. Innentől ismételten felválva estek a gólok, de a végére a Veszprém növelte előnyét. Én ezt egy pozitív vereségnek könyvelem el és nagyon örülök, hogy két kulcs játékosunk nélkül ilyen jól játszottunk.

A dedikálásról készült képeket itt tekinthetik meg!