2012. November 07. 19:35, szerda | Helyi sport

2012. november 7-én Füzesi mester csapata a 35. percig tartotta magát.

Pick Szeged KC – Orosházi FKSE-Linamar 34-25 (16-12)

Szeged, Városi Sportcsarnok, 2012. november 7.
Vezette: Medve, Nagy

Szeged góllövői: Buday 7; Kekezovic 7; Vadkerti 1; Nagy 2; Pribanic 2; Zubai 3; Balogh 10; Blazevic 2
Edző: Skaliczki László

OFKSE: Herjeczki; Szabó; Bajusz 2; Raffai; Harsányi 8; Berta; Morva; Dukic 2; Kanyó 4; Balda 2; Mazic; Benmiloud 3; Holpert 2; Lászlai, Maric; Benák
Edző: Füzesi Ferenc

Kiállítások:8 ill. 2 p.

Hétméteresek: 6/5 ill3/2

Az első félidőben kezdésként rögtön kaptunk egy gólt, melyre az exszegedi, de most már orosházi Bajusz Sándor válaszolt, erre pedig az exorosházi, aki most már szegedi játékos Kekezovic Marinkó is kontrázott. Szabó Péter kezdi a hazai kapu védését. A 10. percben Holpert József szerezte meg a labdát Szegedtől, majd sikeres értékesítés lett belőle Tatai Péter kapujában. A 14. percben időt kér Skaliczki, az állás 7-6 Benmiloud Yassine góljával. Tatai kifog rajtunk, bejátszásainkat sorra védi. Goran Dukic bravúros labdaszerzéssel lerohanta az ellenfelet, az ő góljának és Szabó Péter teljesítményének köszönhetően csak kétgólos lemaradásunk volt a 19. percben. Viszont, ahogy telt az idő, egyre több különbséggel kellett megbirkózni. A félidő eredménye: 16-12.

A második játékrész első gólját Mazic Milánnak köszönhettük, Szabó Péter pedig Kekezovic gólkísérletét védte, ennek ellenére a különbség csak nőtt, mint ahogy azt várni lehetett. Füzesi mester csapata jól tartotta magát a 35. percig a Pick ellen, onnantól Orosházának nem volt sok esélye.