Hírek

2013. Április 23. 20:00, kedd | Helyi sport
Forrás: InfoOrosháza.hu

Tudtuk, hogy szoros lesz, de a végéig szurkoltunk

Hektikus mérkőzésen az első félidőben voltunk sikeresek, a második játékrészben pedig Vác elhitte, hogy megnyerheti. Az ellenfélé lett a két pont.

Orosházi FKSE-Linamar – Váci KSE 21-22 (12-11)
Orosháza, Városi Sportcsarnok 2013.04.23.
Vezette: Herczeg, Südi

A mérkőzés elején egy perc kellett a kezdő gólhoz, melyet Raffai András lőtt, majd Yassine Benmiloud folytatta a sort egy sikeres labdaszerzést követően. Támadásainkat jól teljesítettük, így az 5. percben 3-1-re vezetett az Orosháza, a 9. percre pedig már négygólos előnyünket élvezhettük (5-1). A 11. percben erős védekezéssel és bravúros labdaszerzéssel Balda Ákos lőtte második gólját, mellyel ötre növelte a hazai csapat előnyét (6-1). A szurkolók pedig a „Vedd már el!” mondatot skandálták. A 15. percre a vendégek háromra tornázták lemaradásukat, így Füzesi mester kért időt, de az állás a 10. orosházi gólnál is stagnált (20.p. 10-7). Az exorosházi Pál Gergely hozta fel 8-ra az ellenfelet, ő a 21. percben lőtte első gólját. A félidő végéhez közeledve utolért minket az ellenfél, percek óta nem tudtunk gólt lőni, így a 10-10-es állásnál agy szükség volt a szurkolásra. A döntetlent Balda Ákos törte meg egy jól megérdemelt hetessel, a félidő eredménye pedig 12-11 lett.

A második játékrész váci góllal indult, majd Morva Zoltán tett az újabb egy gólos előnyért. Az orosházi kapuban Herjeczki Balázs védte ki a váci Munkácsi hetesét, utána pedig Raffai András remekelt, ennek ellenére az ellenfél sem hagyta magát, a 39. percben 14-14 volt az állás. Ekkor Füzesi Ferenc kért időt, ám utána is csak egy góllal tudtunk előrébb jutni. Egy rossz passz miatt ajándékoztunk labdát az ellenfélnek és a támadásaink is sorra buknak, a 45. percben már 16-16 az állás, ráadásul a 17. percben kettős ember hátránnyal is meg kellett küzdenünk, ekkor már a Vác vezetett 17-16-ra és ez csak rosszabb lett. Csapatunk támadása nem volt olyan szervezett, mint a mérkőzés elején, ez sok bosszúságot okozott a második félidőben: elhibázott lövések, passzok, gól nélküli percek, növekvő előny Vác javára. Az 54. percben már a „Hol a csapatunk?” hangzott a nézőtérről, ezzel megkezdődött a végjáték (21-18). Pál Gergely beborult az orosházi kispadra , ott a labdát akarta megszerezni Baldától, majd ki is állították két percre, de a váci Bajorhegyi is megkapta büntetését egy szabálytalanságért. Piros lapos kizárásával kettős emberelőnybe kerültünk, majd Kanyó Ádám lőtt egy nagyon fontos gólt. A pályán egyre nagyobb lett a feszültség, érezni lehetett mindkét csapat győzni akarását. Bali Richárd góljával pedig ismét kiegyenlítettük az állást (58.p.), de Pál Gergely utpolsó próbálkozásával már nem tudtuk megszerezni a két pontot. A végeredmény: 21-22.

OFKSE: Herjeczki; Szabó; BALDA6; Bajusz 2; Raffai 3; Harsányi 1; Benák; Morva 1; Benmiloud 2; Dukic 1; Knezevic; Kanyó 1; Mazic 2; Maric 1; Bali 1
Vezető edző: Füzesi Ferenc

Váci KSE: Vitális; Nagy; Szikra 3; Bajorhegyi 4; György; Simányi 2; Korsós; Császár 1; Tyiskov 2; Kökény 2; Sipeki; Rosta; Szabó; Gábori 4; Pál 2; Munkácsi 2
Vezető edző: Nemes Tibor

Kiállítások: 18 ill. 20 p.
Hétméteresek: 3/3 ill. 1/0
Piros lap: Bajorhegyi (Váci KSE – azonnali kiállítás szabálytalanságért)