Hírek
2012. Április 14. 07:11, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Rákot okozhat a körömlakk?
Egy amerikai tanulmány rámutatott, hogy a legtöbb körömlakk veszélyes vegyi anyagokat tartalmaz, amely hosszú távon akár rákot is okozhat.
A toxikus anyagokat vizsgáló kaliforniai szakemberek szerint ezek a vegyi anyagok hosszú távon rákot és születési rendellenességeket okozhatnak. Ráadásul szerintük a legnagyobb probléma, hogy a gyártó cégek nem sorolják fel az összetevő vegyi anyagokat a körömlakk cimkéjén.
A tisztviselők leginkább a műkörmös szalonban dolgozók egészsége miatt aggódnak, hiszen ők napi több órán keresztül szívják be ezeket a káros anyagokat – írja a GatesChiliPost.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
