Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2018. Szeptember 06. 13:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/MTI Fotó: Vajda János

Pontonhíd épült a Sajón – 15 ezer embernek segít

Pontonhíd épült a Sajón – 15 ezer embernek segít

Mintegy 15 ezer embernek jelent segítséget a Sajón katonák által épített pontonhíd - mondta Antal László honvéd ezredes az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.

Az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred katonái által augusztus 31-én összeállított hidat kedd este adták át. A két Borsod-Abaúj-Zemplén megyei falu, Muhi és Köröm között épült ideiglenes átkelő feladata a felújítás alatt álló kesznyéteni híd pótlása.

Az ezredes azt mondta: a Sajótól északra 46 települést érint a kesznyéteni híd felújítása. A pontonhíd nélkül néhány településről negyven kilométeres kerülővel juthatnának csak el az emberek a munkahelyükre, az iskolájukba.

Antal László hozzátette: a pontonhídon főként személyautók közlekednek, de már mezőgazdasági bálázó és kamion is átkelt rajta.

Címkék: pontonhíd, sajó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede