Hírek
2013. Március 01. 20:39, péntek |
Helyi sport
Forrás: infooroshaza.hu
Pick Szeged: felszeletelik az Orosházát?

Egy kiscsapat életében aligha lehetnek felemelőbb feladatok, mint egy valóban rangos együttest fogadni hazai környezetben. Szombaton a Bajnokok Ligájában szereplő Pick Szeged látogat az Orosházi FKSE-hez.
Óriási távolság választja el egymástól a két együttest, ami a számok nyelvére fordítva azt jelenti, hogy a Tisza-partiak a bajnoki táblázat második helyét foglalják el 31 ponttal, míg az Orosháza a tízedik a pontvadászban, 9 gyűjtött ponttal.
A két együttes közötti különbségek nyilvánvalóan nem csak ebben mérhetőek le. Egyik oldalon sztárjátékosok sora, és olyan klubköltségvetés, amiről a dél-békési városban nem is álmodhatnak. És tegyük hozzá: a célok és az elvárások is egészen mások a két együttessel szemben.
A Szeged nem tudhat jó napokat maga mögött. A hétvégén – igaz, tét nélküli mérkőzésen – simán kikapott a Németországban a BL-selejtezőn (a Szeged már korábban biztosította a továbbjutását), majd hét közben nyolcgólos vereséget szenvedtek a legnagyobb hazai rivális, a Veszprém otthonában. Nem volt váratlan ez a vereség, de a különbség kicsit sokkolta a szegedieket.
Ezzel együtt nem remegő lábakkal készülnek a szombati orosházi fellépésre a Pick Szeged játékosai, amiről a szegedi sajtó átolvasása bőségesen meggyőzheti az érdeklődőket. A BL-mérkőzést és a Veszprém elleni találkozót követően a hét „legkönnyebb feladatának” nevezik a Pick orosházi fellépését.
Az már nagy valószínűséggel eldőlt, hogy veszprémi vereségével a Szeged nem lehet az alapszakasz győztese, ilyen értelemben nagy tétje nincs számunkra az orosházi vendégjátéknak. De egy újabb vereséget aligha engedhetnek meg maguknak.
Ehhez lesz egy-két szava az Orosházának. Legyen is! Szóval szombat 18 óra Orosháza. A többit meglátjuk.
A legutóbbi bajnoki mérkőzésről, Vácról győztesen hazatérő Orosháza önbizalmának alighanem jót tett az idegenbeli siker, és őket szombaton semmilyen lelki teher nem nyomja. Ami a Szegedről nem mondható el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:16, hétfő | Életmód
Parajd - A Nagy-Küküllőn és a Maroson is meghaladja már a megengedett értéket a só koncentrációja
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport
Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.