2012. Október 13. 20:30, szombat | Helyi sport
Forrás: InfoOrosháza.hu

Megizzadtuk a győzelmet

Szoros, izgalmas és őrületes hangulat. Ez jellemezte a mai mérkőzést.

Az első fél perc sem kellett, hogy Balda Ákos megszerezze, majd Bajusz Sándor bevágja Orosháza első gólját. A remek csapat munkát követően a ceglédiek 84-ese, Pocsai Rajmund viszont a büntetők királya volt az este. Rögtön kontrázott is a mi góljainkra és a 7-4-es vezetésünkből leginkább az ő játékának köszönhettük, hogy négy perc alatt veszítettük el 3 gólos előnyünket. Bajusz két lerohanással is hozzájárult a győzelemhez. A mérkőzés során emberhátrányba nem kevésszer kerültünk,de még a kettős kiállítással is küzdenünk kellett a Cegléd és a bírók döntései mellett. Közben pedig Holpert József nyakára fogott a ceglédi Tóth Norbert, így piros lappal kellett lejönnie a pályáról. A félidő eredménye 12-12

A második játékrészt emberhátrányból indítottuk és a 35. percig csak szoros 1-1 gólelőny és egyenlítés volt, míg végül Balda góljával ismét vezetett a csapat. Őt követte Bali és Mszic Milán, akik a remek csapatmunkának köszönhetően őrületes harccal a labdáért sikeresen vitték véghez a bejátszást. Ismét elértük a 4 gólos előnyt, de a ceglédi szélső, Hódi Lórándra nem figyeltünk eléggé, okozott pár bosszús percet a csapatnak. A bírók valószínűleg másfelé néztek, mikor a Ceglédi szabálytalanságokról volt szó, hiszen a gáncsolásokat, a levegőben történő lökéseket nem tartották jelentősnek, így csapatunk nagyon megküzdött a végjátékban. Bali egy sorsdöntő dobással, Herjeczki pedig egy szintén sorsdöntő hetes kivédéssel járult hozzá a nagy hajrában a 29-28-as eredményhez.

Orosházi FKSE – Linamar – Ceglédi KKSE 29-28 (12-12)
Vezette: Baranyi; Szoszka

OFKSE: HERJECZKI; SZABÓ; BALDA 8; MAZIC 6; BAJUSZ 5; Kanyó 4; Bali 3; Morva 2; Lászlai 1; Raffai; Harsányi; Berta; Maric; Benmiloud; Holpert; Pajkó

Edző: Füzesi Ferenc: „A félidőben kipakoltuk a zsebeinkből az egós és a második félidőben megnyertü a meccset.”

Ceglédi KKSE: Erdélyi; Savón 3; Varga; Tóth; Dengi; Hódi 6; Benke; Lengyel; Gyuris 1; Bányai; Lepsényi 3; Tákács; Lakos; Antal; Pocsai 9; Bíró 6

Edző: Kökény István: „Hullámzó mérkőzésen esélyünk lett volna a nyerésre, de minimum az egy pontot megérdemeltük volna. Az utolsó 5 percben rutintalanságunk miatt többet hibáztunk, és ez vezetett az Orosháza győzelméhez.”

Kiállítás: 18p. ill. 10p.

Hétméteresek: 3/2 ill.9/6

Martin véleménye: Izgalmasan indult, mint ahogy azt sejteni lehetett, hiszen nem csak én hanem más is nagyon várta ezt a mérkőzést. Az elején mi vezettünk egészen 7-4-ig utána valami történt a csapat játékát illetően, mert zsinórban kaptunk 4 gólt, ami fel is bosszantott. Ezt követően felváltva estek a gólok és a félidőben jogos volt a döntetlen. Amint visszatértünk, feljavult a játékunk és 3-4 gólos előnyre tettünk szert ismételten. Ám ezt sikerült megint leadni egy gólra, de ez a végéig kitartott szerencsére.

Az ifisták 44-16 (21-9)-re darálták le Cegldéet, a juniorok pedig 35-19 (16-6)-re.

A meccsen készült képeket itt tekinthetik meg!