2011. Szeptember 16. 21:24, péntek | Helyi sport
Forrás: Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga

Harminc percig jól tartotta magát az Orosháza

Szünet után feljavult a szegedi csapat és magabiztosan győzött

Pick Szeged — Orosházi FKSE-Alexandra 33-23 (14-11)

Szeged, 800 néző. V.: Bacs, Bán.

Szeged: Tatai — Prodanovics 3, Czina, Sulc 1, Zubai 2, BUDAY 4 (3), Törő 3. Cs.: Tóth M. (kapus), ANCSIN 8, LÉKAI 9, Bajorhegyi, Vadkerti 1, Pribanic 1, Nagy N. 1. Vezetőedző: Skaliczki László.

Orosháza: Herjeczki — Balda 3 (1), Kósa, Berta 2, Gazsó 1, Raffai 2, Ambrus 1. Cs.: Szikora A., Pajkó (kapusok), HARSÁNYI V. 3 (1), Maric, Dukic 3, Bali, MAZIC 6, Lászlai 1, Benák 1 (1). Vezetőedző: Füzesi Ferenc.

Kiállítások: 14, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1—1, 12. p.: 3—3, 15. p.: 4—5, 20. p.: 9—7, 24. p.: 10—9, 27. p.: 13—10, 37. p.: 18—11, 42. p.: 21—13, 47. p.: 25—16, 52. p.: 26—19.

A találkozó előtt a lelkes vendégszurkolók remek hangulatot teremtettek a nézőtéren. Az elején a két kapus remekelt, így az első gólra a 6. percig kellett várni, amelyet a kétsopronyi származású Ancsin lőtt, erre válaszolt Berta. A 12. percben Skaliczki László időt kért. A 15. percben Harsányi góljával 5—4-re átvette a vezetést az Orosháza. A hazaiak megrázták magukat és 9—7-re fordítottak. A félidő hajrájában a Szeged három góllal elhúzott, Füzesi edző időt kért.

Szünet után a szegediek újabb négy gólt lőttek, amire nem érkezett válasz, így a 37. percben Füzesi edző időt kért. A 40. percben kettős emberhátrányba kerültek a vendégek. A folytatásban fokozatosan növelte előnyét a rutinosabb Szeged, a vendégek támadójátéka gyengébb volt a korábbinál.

Az első félidőben jól tartotta magát az Orosháza, a másodikban kidomborodott a hazaiak nagyobb tudása, és megérdemelten nyertek.

Skaliczki László: — Az első félidőben nagy ellenállást fejtett ki az Orosháza, szünet után feljavultunk.

Füzesi Ferenc: — Jól helytálltunk a tavalyi ezüstérmes otthonában.