Hírek
2022. November 20. 12:57, vasárnap |
Belföld
Forrás: Police.hu
Ha nem látsz rendőrt, még nem jelenti azt, hogy nem figyel a hatóság

Drónnal másfél óra alatt 11 szabálysértőt kapcsoltak le Várpalotán.
Az elmúlt hetekben rendszeresen tartottak fokozott közúti ellenőrzéseket megyeszerte, így Várpalota illetékességi területén is. Egy ilyen akció alkalmával - a napokban - másfél óra alatt 11 járművezetőt szűrtek ki az egyenruhások különféle szabályszegések miatt. A sofőrök közül heten helyszíni bírságot kaptak „STOP” jelzőtábla figyelmen kívül hagyása miatt, hárman figyelmeztetésben részesültek egyéb szabályszegésért, illetve egy emberrel szemben közigazgatási bírságot szabtak ki a rendőrök biztonsági öv használatának elmulasztásáért.
A szabálytalankodókat a légtérből drónnal figyelték, majd ezt követően a járőrök biztonságos helyen megállították őket.
A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a járművezetők figyelmét, hogy minden esetben tartsák be a közlekedési szabályokat! A közlekedők hasonló ellenőrzésekre az elkövetkező időszakban is számíthatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését