Hírek

2013. Február 03. 20:49, vasárnap | Helyi sport
Forrás: InfoOrosháza.hu

Gyerekek kísérték pályára az élsportolókat

Csurgó vendégeskedett február 3-án az Orosházi Városi Sportcsarnokban, 8 góllal vitték az NB I-es felnőtt mérkőzést.

A tavaszi szezon első bajnoki mérkőzésén az Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda tanulóival vonultak fel a két csapat játékosai, ezt követően a múlthéten elhunyt Kanyó Antalra emlékeztek a jelenlévők. Az orosházi játékosok fekete karszalag viselésével fejezték ki részvétüket a balszélsőn kézilabdázó Kanyó Ádámnak.

A meccs elég egyértelműen indult, a VB-n is játszó Szöllősi Szabolcs kezdte a csurgói gólzáport, mi pedig alig tudtunk érvényesülni a tabella harmadik helyén álló csapata ellen. Részünkről pedig Harsányi Viktornak köszönhető az első gól. A játékrészt többnyire a kapkodós támadás és az eladott labdák jellemezték, így a Csurgónak nem volt nehéz dolga, profitált a kialakult helyzetekből. Az első jól megszervezett bejátszást a 17-ik percben láthattuk, ez a csapatmunka Balda Ákos sikeres lövésével végződött, de a beállós Mazic Milán is igazi meglepetés volt a csurgói kapus számára. Az első félidőben próbáltuk tartani a lépést, többek között Szabó Péter Szöllősi lerohanását védte. A játékrész eredménye: 8-15

A második félidőben is sok ajándék labdát osztogattunk és a góljainkra is hamar érkezett válasz. Szabó Pétert Herjeczki Balázs váltotta a kapuban, ő is bravúros védésekkel érdemelte ki a nézők hangos éljenzését. Ebben a játékrészben már nem annyira vált be Mazic próbálkozása, a csurgói játékosok fogták az addig sikeres beállóst, így más taktikára kellett váltanunk, de a mérkőzés egyre durvább lett, ütközések sora és kiállítások jellemezték a második félidőt. Berta Gábort az utolsó percben piros lappal (három kiállítás miatt) kizárták a versenyből, Lászlai Szabolcs pedig emberhátrányból érvényesítette labdaszerzését. A mérkőzés végeredménye: 24-32

Orosházi FKSE-Linamar – Csurgói KK 24-32 (8-15)
2013. február 3. Orosháza, Városi Sportcsarnok
Vezette: Herczeg, Südi

OFKSE: HERJECZKI; SZABÓ; BALDA 6; BALI 4; DUKIC 4; Berta 3; Mazic 3; Harsányi 3;Morva 2; Lászlai 1; Benák 1; Raffai; Benmiloud; Maric; Kanyó; Pajkó
Edző: Füzesi Ferenc: „A második félidőben a játékunk hőfoka elfogadhatónak mondható, csak az első 10 percet feledném el.”

Csurgói KK: Herbert; Széles 2; Cifra; Grebenár 4; Borsos 1; Wysomorski; Oláh 8; Miss; Katzirz 4; Vadkerti 3; Országh 5; Kedzo; Szöllősi 2; Pallag; Simon; Nagy 3
Edző: Imre Vilmos: „Az első félidőben a játékra koncentráltunk, ott el is döntöttük a játék sorsát. A második félidőben pedig az indulatok vezéreltek minket.”

Kiállítások: 8 ill. 14 p.
Hétméteresek: 6/5 ILL. 2/2
Piros lap: Berta Gábor (OFKSE)