Hírek

2013. Április 11. 08:35, csütörtök | Helyi sport
Forrás: infooroshaza.hu beol.hu

Az Orosháza nem bírt Zdolnik Bencével

Nem sikerült a bravúr az Orosháza KFSE számára a balatoni kirándulás, öt góllal kaptak ki a bajnokság rájátszásának második fordulójában Balatonfüreden.

A mérkőzés első félidejében nem csak remekül tartotta magát az Orosháza, de nem engedte lépéselőnyhöz jutni a hazaiak. Felváltva estek a gólok mindkét oldalon, egy gólnál nem volt nagyobb a különbség ebben a játékrészben egyik csapat javára sem.

A találkozó alighanem a második félidő első tíz percében dőlt el – az idevágó gólstatisztika erről árulkodik -, mert ekkor meglépett a Balatonfüred. Jelzi ezt, hogy a 48. percben már hatgólos előnyt mutatott az eredményjelző (23-17). Az Orosháza az utolsó tízpercre ismét fel tudta venni a hazaiak diktálta ritmust, de ez már csak arra volt elég, hogy ötgólosra mérsékelje a vereségét.

A Balatonfüred játékosát, a válogatottban nemrégiben bemutatkozó Zdolnik Bence szabályos gólfesztivált rendezett ezen az estén. Tizenkét gól szerzett, ebből ötöt büntetőből, hetet akcióból ért el.

Balatonfüred—Orosházi FKSE-Linamar 30—25 (12—12), NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7—11. helyért, Balatonfüred, 400 néző V.: Dobrovits, Tájok.

Balatonfüred: Szabó T. — Hornyák, Sandrk 1, Rio 2 (2), Kovács Gy. 2, Kis Á., Pásztor I. 2. Cs.: SZATHMÁRI — Nagy D., ZDOLIK 12 (5), Szöllősi Sz., Gerdán, Németh L. 2, Kemény 1, GRIGORJEV 5. Vezetőedző: Sótonyi László.

Orosháza: Herjeczki — Balda 3 (2), Morva 4, Raffai 1, Berta, Benmiloud 2, Kanyó Á. 3. Cs.: Szabó P. (kapus), Bajusz S., Harsányi V. 1, Dukics 1, Marics, BALI 6, Mazics 2, Lászlai, KNEZEVICS 2 (2). Vezetőedző: Füzesi Ferenc.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 7/7, ill. 5/4.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2—3. 10. p.: 5—6. 16. p.: 7—8. 26. p.: 11—11. 35. p.: 15—13. 42. p.: 18—15. 48. p.: 23—17. 55. p.: 27—22.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 18. 14:32, csütörtök | Belföld

Átadták a 33. számú főút 2x2 sávra bővített újabb szakaszát

Elkészült a 33. számú főút újabb szakasza, ezzel Debrecentől Látóképig 2x2 sávon közlekedhetnek a járművek - hangzott el az útszakasz csütörtöki átadó ünnepségén.

2024. Április 18. 14:30, csütörtök | Belföld

A kormány szerint a vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről

A vendégmunkások nem fogják kiszorítani a magyarokat a magyar munkahelyekről - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a Kossuth rádió műsorában.

2024. Április 18. 14:29, csütörtök | Belföld

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön a Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

2024. Április 18. 14:27, csütörtök | Belföld