Hírek
2012. Március 17. 20:18, szombat |
Helyi sport
Forrás: InfoOrosháza.hu
A támadó játék meghozta a sikert

Orosházi NKC – Kecskeméti NKSE 31-28 (19-17)
A Mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat. Az orosházi gólokra szinte azonnal válaszoltak a vendégek, míg Ravasz Márti góljával sikerült két gólos előnyre szert tenni. A hazai lányok igyekeztek jól védekezni, bár a gyors lábú kecskemétiekkel nem volt könnyű dolguk, mégis 14-10 volt az állás a 20. percben Orosháza javára. Párszor eladtuk a labdát, ezzel esélyt adva az ellenfélnek, akik a 23. percre egyenlítettek. Ajtony Ákos, az ONKC edzője ekkor kért időt. Héjjas Timi góljával újból átvettük a vezetést, majd Dancsó Dalma is két góllal járult hozzá a 19-17-es félidei eredményhez.
A második félidőben Raffai-Such indított, ami Orosháza 20. gólja volt, majd akadozott kicsit a támadás. Közel két perces próbálkozás után Szabó Reni volt sikeres. Tóth Borbála két perces kiállítását sem az edző, sem pedig a szurkolók nem értették, Ajtony Ákos annyira védte a játékost, hogy ő maga is két perces kiállítással lett gazdagabb. A nézőtéren elképesztő volt a hangulat. A bírók döntéseit kifogásolták a lelkes szurkolók, majd Kovács Brigit beszéde miatt végleges kiállítással sújtotta a játékvezető, ekkor már 29-24 volt állás Orosháza javára. A kecskeméti edző az eredmény láttán időt kért, mely nem sokat segített a csapaton. A 30. orosházi gólt Szabó Reni lőtte. A végeredmény 31-28.
Orosházi NKC – Kecskeméti NKSE 31-28 (19-17)
Játékvezetők: Kozák, Wenczel
ONKC: Ajtonyné; Fodor; Kovács 1; Kránitz A.; Madar 4; Szabó 8; Ravasz 5; Héjjas 1; Kránitz O.; Raffai-Such 5; Dancsó 6; Gregus 1; Tóth.
Edző: Ajtony Ákos: „A támadó játék rendben volt, az első félidőben sok gólt kaptunk, támadásból védekezésbe lassú vissza rendeződés volt. Megérdemeltem szereztük meg a két pontot.”
Kecskeméti NKSE: Szentesi; Berta B.; Vadász 8; Berta N. 8; Budai 7; Prókai 4; Gombos; Kisjuhász; Fekete; Sánta 1.
Edző: Korsós Miklós: „Kevés játékossal érkeztünk, nagyon hajtottunk és a lányok jól küzdöttek. Fontos szituációkban, ha kevesebb hiba lett volna, akkor megnyerhettük volna. Gratulálok az orosházi csapatnak!”
Kiállítások: 18. illetve 14. perc.
Hétméteresek: 7/7 illetve 5/3
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:16, hétfő | Életmód
Parajd - A Nagy-Küküllőn és a Maroson is meghaladja már a megengedett értéket a só koncentrációja
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport
Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.