Hírek
2012. Március 07. 07:26, szerda |
Helyi
Forrás: MTI - Rosta Tibor
Vetik a mákot Orosházán

Az Orosfarm Zrt. munkatársai karbantartást végeznek egy John Deere 740 A típusú levegővel működő vetőgépen, amellyel a cég elkezdte a mák vetését Orosháza határában.
Legalább két hetes késéssel az utolsó pillanatban tudtak hozzáfogni a mák vetéséhez. A tavaszi mákot erőltetett ütemben folyamatosan juttatják a talajba 300 hektárnyi területen, tudtuk meg az MTI-től.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport
Premier League - Szoboszlai a 34. forduló álomcsapatában
Bekerült a 34. forduló álomcsapatába Szoboszlai Dominik, a Premier League friss bajnokcsapatának, a Liverpoolnak a játékosa.
2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport
Október első hétvégéjén rendezik a 18. Nemzeti Vágtát Szilvásváradon
Október 4. és 5. között rendezik a Nemzeti Vágtát Szilvásváradon. A sporteseményre idén tizenegy Elővágtán lehet kivívni az indulás jogát, a verseny győztese 5 millió forint díjazásban részesül
2025. Április 30. 07:55, szerda | Életmód
Agrárminiszter: a házikert a magyar családok rejtett erőforrása
Meghatározó jelentőségű a házikerti termelés a jó minőségű és egészséges élelmiszer előállításában.