Hírek
2022. December 14. 13:21, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Vesztegetéssel próbálkozott egy horvát nő az M7-esen
Megpróbálta megvesztegetni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) járőreit egy férjével utazó horvát nő, miután autójukban hamis márkajelzésű ruhákat találtak - közölte a NAV szerdán az MTI-vel.
A NAV Bevetési Igazgatóságának székesfehérvári járőrei a vesztegetésre szánt pénzt, 200 eurót, az ellenőrzés helyszínén, az M7-es autópálya pákozdi pihenőjében visszautasították.
A járőrök a nőt megbilincselték, a szállítmányt - női ruhákat, táskákat, cipőket és pénztárcákat, amelyek kiskereskedelmi értéke több mint 7 millió forint - lefoglalták.
A NAV járőrei hivatali vesztegetés kísérletének megalapozott gyanújával feljelentést tettek a feltehetően seftelni szándékozó horvát nő ellen a Központi Nyomozó Főügyészségen; az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértése miatt büntetőeljárás indult - áll a közleményben.
Fotó: NAV - Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
