Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2018. November 15. 12:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI archívum

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségik, kezdődnek a középszintű vizsgák

Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségik, kezdődnek a középszintű vizsgák

Befejeződtek az emelt szintű szóbeli érettségik, hétfőtől elkezdődnek a középszintű vizsgák országszerte - közölte az Oktatási Hivatal csütörtökön az MTI-vel.

Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsgákon 41 tárgyból, 46 helyszínen, 403 tantárgyi bizottság előtt több mint négyezer vizsgát tettek az érettségizők.

Az érettségi november 19-23. között 121 helyszínen, 135 bizottság előtt több mint 3400 középszintű szóbeli vizsgával folytatódik - közölték.

A vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki a diákok érettségi eredményeit.

A döntéssel kapcsolatos jogorvoslati lehetőségekről részletes tájékoztatás olvasható az Oktatási Hivatal honlapján, a www.oktatas.hu oldalon.

Az őszi érettségi vizsgaidőszakban rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló és javító vizsgára lehetett jelentkezni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.