Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2020. December 10. 08:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vascsővel támadt az idős asszonyra, majd megerőszakolta

Vascsővel támadt az idős asszonyra, majd megerőszakolta

A másodfokú ítélet szerint a leghamarabb 2047-ben, vagyis a tette után 30 évvel bocsátható feltételes szabadságra az a férfi, aki első fokon még tényleges életfogytiglani fegyházbüntetést kapott,

mert egy vascsővel halálra vert egy idős nőt 2017-ben egy Pest megyei községben - közölte a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a férfi élelmiszert akart szerezni, ezért 2017 októberében egy hajnalban behatolt a gondozásra szoruló és egyedül élő 88 éves asszony házába. Egy magával vitt vascsővel ütlegelte az ágyban fekvő sértettet, valamint szexuálisan bántalmazta.

A nő a helyszínen meghalt. Támadója visszatért a munkásszállásra, ahol reggel többeknek beszámolt tettéről, ezért fiatalkorú munkatársa megkísérelte elégetni az elkövetéskor használt ruháját.

A Budapest Környéki Törvényszék 2020 januárjában hirdetett elsőfokú ítéletet az emberölés és bűnpártolás miatt indult büntetőügyben. Az akkor 24 éves elkövetőt tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetésre, míg bűnpártoló, fiatalkorú bűntársát 1 év 6 hónap fiatalkorúak fogházában végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték.

A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a kiszabott büntetések helyben hagyását kezdeményezte.

A Fővárosi Ítélőtábla másodfokú ítéletével az idősebbik elkövető esetében a nyereségvágyból történt elkövetést mellőzte a minősítésből, és úgy rendelkezett, hogy a többszörös visszaeső az életfogytig tartó szabadságvesztésből 30 év elteltével, vagyis 2047-ben - 54 éves korában - bocsátható leghamarabb feltételes szabadságra.

A fiatalabb elkövető büntetését 250 napi tétel, napi tételenként ezer forint pénzbüntetésre enyhítették - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede