Városlista
2025. május 20, kedd - Bernát, Felícia

Hírek

2017. Április 13. 15:42, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Változékony, szeles idő várható húsvét hétvégéjén

Változékony, szeles idő várható húsvét hétvégéjén

Napsütésre, de esőre is számítani kell húsvét hétvégéjén. A leghidegebb órákban fagy is előfordulhat, majd napközben kezdetben akár 20 fok is lehet, de később már többfelé csak 12 fokig melegszik fel a levegő

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Nagypénteken rövidebb-hosszabb napos időszakok is lesznek, csak helyenként - elsősorban az ország nyugati és keleti szélein - lehet gyenge záporeső. A délnyugati területek kivételével napközben megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 3 és 9 fok között valószínű, de északon, északkeleten ennél kissé hidegebb is lehet. Az ország keleti felén akár több helyen is lehet gyenge, rövidebb ideig tartó talaj menti fagy. A legmagasabb hőmérséklet 14 és 20 fok között alakul, a déli határ mentén lesz a legmelegebb.

Szombaton csak helyenként élénkülhet meg a légmozgás, de erősen megnövekszik a felhőzet, főként az ország déli felén várható eső, záporeső. A leghidegebb órákban 1-8 fok lehet, de talaj menti fagyra is számítani kell. Napközben 13-18 fokig melegszik fel a levegő.

Húsvétvasárnap hosszabb-rövidebb időre a nap is kisüt, elszórtan valószínű záporeső. Főként a Dunántúlon viharossá fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet 4 és 10, a maximumhőmérséklet 13 és 17 fok között valószínű.

Húsvéthétfőn több helyen megerősödik a szél. Emellett változóan felhős, többnyire gomolyfelhős lesz az ég napos időszakokkal, elszórtan záporokkal. Este nyugat felől növekszik meg erősen a felhőzet. A leghidegebb órákban 0-7 fok lehet, napközben 12-17 fokig melegszik fel a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.

2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld

Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról

tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.

2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld

Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor

Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.