Hírek
2012. Június 23. 10:00, szombat |
Helyi
Forrás: delmagyar.hu
Válság idején is jó üzlet az egészségturizmus
Bár a gazdasági válság miatt az idegenforgalomban is érezhető visszaesés, az egészségturizmus ez alól kivétel – hangzott el pénteken a Fürdőtúra a határ mentén című projekt záró konferenciáján Makón - közölte a Délmagyar
Az uniós támogatással finanszírozott turisztikai programban a romániai Buziás és Menyháza, valamint Gyula, Orosháza és Makó fürdői fogtak össze: közös honlapot és ajánlókiadványt készítettek, újságírókat láttak vendégül.
A cél, mint Marosvári Attila makói alpolgármester fogalmazott, az volt, hogy e fürdők ne egymás konkurenseiként, hanem egymást erősítve, segítve próbáljanak meg új vendégeket szerezni.
Gulyás Péter, a Magyar Turizmus Zrt. dél-alföldi regionális marketingigazgatója a hazai és nemzetközi trendeket, lehetőségeket felvázoló előadásban többek között elmondta: hazánk rendelkezik a világon az 5. legnagyobb termálvízkinccsel és régiónk hazai összehasonlításban is különösen gazdag e természeti kincsben. Az erre épülő egészségturizmus még a mostani válságos időkben is növekedést tudott produkálni: a vendégéjszakák száma 12,8, a bevétel pedig 20 százalékkal volt több az első negyedévben az előző esztendő hasonló időszakához képest.
Jellemző az is, hogy a Dél-alföldön egyre több a külföldi vendég; tavaly csak egynegyedük, idén már egyharmaduk érkezett hozzánk a határokon túlról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
