Hírek
2025. Május 22. 06:00, csütörtök |
Bulvár
Forrás: MTI
Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Megszűntek azok a korlátozások, amelyeket még márciusban vezettek be a száj- és körömfájásjárvány miatt, így újra látogatható az állatsimogató, illetve az Ausztrál-ösvény lakói közé is újra bemehet a közönség
– tájékoztatta a Fővárosi Állat- és Növénykert kedden az MTI-t.
Az állatsimogatót március 10. óta csak kívülről lehetett megnézni, bemenni, illetve az ott lakó törpekecskéket és kis termetű juhokat megsimogatni nem lehetett – írták a közleményben.
Hozzátették, hogy az átmeneti lezárás része volt azoknak az elővigyázatossági intézkedéseknek, amelyeket az állatkert a ragadós száj- és körömfájásjárvány miatt vezetett be.
Felidézték, hogy amikor a járványról az első információk napvilágot láttak, az intézmény szakemberei kockázatelemzést végeztek. Megállapították, hogy az állatkertben élő mintegy hétezer állat közül 540 olyan egyed akad, amelyet a járvány érinthet.
A sertéseken, szarvasmarhákon, juhokon és kecskéken kívül a tevefélék, az antilopok, a gazellák, a zsiráfok, az elefántok, egyes rágcsálók és a kenguruk is fogékonyak lehetnek a betegségre.
A kockázatelemzés alapján több korlátozást, illetve elővigyázatossági intézkedést vezettek be. Ezek nagy része csak az intézmény kulisszák mögötti működését érintette.
A szolgálati célokat ellátó kapukon például csak fertőtlenítő szőnyegen keresztül lehetett áthaladni. Az intézkedések közül néhány a nagyközönséget is érintette.
Az állatsimogató mellett lezárták az úgynevezett Ausztrál-ösvényt is, ahol a közönség a kengurukkal tartózkodhat egy térben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár
A kormány szerint egyre több Voks levél tűnik el
Egyre több jelzés érkezik a kormányzathoz arról, hogy a megtörtént kézbesítés ellenére nem érkeznek meg a címzettekhez azok a Voks 2025 szavazólapok, amelyeken Ukrajna uniós csatlakozásáról nyilváníthatnak véleményt a választópolg
2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár
Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben
Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.
2025. Május 14. 07:17, szerda | Bulvár
Cannes - Megkezdődött a 78. cannes-i fesztivál
2025. Május 13. 07:25, kedd | Bulvár
Új kutatóközpont nyílt Karikó Katalin támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen
Az antimikrobiális és a gombaellenes terápiák fejlesztését segítő új központ nyílt Karikó Katalin Nobel-díjas biokémikus anyagi és szakmai támogatásával hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).