Városlista
2025. szeptember 7, vasárnap - Regina

Hírek

2015. Július 13. 07:12, hétfő | Belföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:

Újabb magyar film ért el nemzetközi sikert

Újabb magyar film ért el nemzetközi sikert

Horváth Lili Szerdai gyerek című magyar-német koprodukcióban készült játékfilmjét választották a nemzetközi filmfesztiválon Karlovy Varyban a Nyugattól Keletre (East of the West) című versenyszekció legjobb alkotásának.

A fiatal rendező első játékfilmjét a filmkritikusokból álló FEDEORA zsűri is díjazta a közép-európai térség legnépszerűbb filmünnepén.

Horváth Lili Fehér Károlynak, a film producerének kíséretében a díjat - a Kristályglóbuszt - személyesen vette át a szombat esti záróünnepségen Karlovy Varyban.

"A közönség szeretetét a bemutató óta folyamatosan lehetett érezni. Nagyon sokan gratuláltak ismeretlenül nekünk, megállították az utcán a főszereplő Vecsei Kingát, Fehér Károly producert vagy engem, hogy elmondják, mennyire megérintette őket a filmünk" - jelentette ki Horváth Lili, akinek nyilatkozatát a Magyar Filmunió közölte.

"Az, hogy mi kaptuk ezt a nagyon komoly díjat, mégis teljesen váratlanul ért, minden várakozásunkat felülmúlja. És emellett még a külföldi kritikusok elismerését is megkaptuk - ez több, mint megtisztelő. Nagyon fontos visszajelzés, különösen azért, mert a stábból sokunknak a Szerdai gyerek volt az első nagyjátékfilmje" - mondta a rendező, aki a Kristályglóbuszon kívül 20 ezer dolláros pénzjutalmat is kapott.

A versenyfilmek közül a zsűri a Diego Ongaro által rendezett Bob and the Trees című amerikai játékfilmet kiáltotta ki győztesnek. A Kristályglóbusz mellett a győztes alkotás rendezőjének 25 ezer dolláros pénzjutalom is jár. A rendező személyesen vette át a díjat.

A fesztivál zárónapján a cseh filmművészethez való hozzájárulásért Iva Janzurová, a Kórház a város szélén Hunkavá nővére, vagyis "Galambocskája" is kapott egy életműves Kristályglóbuszt.

Az A kategóriájú nemzetközi filmfesztiválon mintegy 220 alkotást vetítettek le, amelyeket 132 ezer néző látott.

Címkék: díj, film, szerdai gyerek

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége

Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!