Hírek
2019. December 05. 07:20, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Tüzet nyitott egy tengerész a Pearl Harbor-i támaszponton, három halott
Két embert megölt, egyet súlyosan megsebesített egy amerikai tengerész szerdán Hawaiin, a Pearl Harbor-i flottatámaszponton, majd magával is végzett - közölték a támaszpont tisztségviselői.
A bűncselekmény a Pearl Harbor-Hickam egyesített támaszpont hajójavító dokkjánál történt. A rendőrségi jelentés szerint a merénylő a védelmi minisztérium két civil munkatársát lőtte agyon. A harmadik áldozat állapota a kórház szerint stabil, nem válságos.
A rendőrség és a Pearl Harbor-i támaszpont a lövöldözés körülményeiről és részleteiről nem tett közzé információkat. A támaszpont közleményében csak annyi áll, hogy az elkövető a haditengerészet alkalmazottja volt.
David Ige, Hawaii kormányzója közölte: a Fehér Ház a történtek után azonnal felvette a kapcsolatot vele és minden szükséges segítséget megígért.
Szombaton lesz a Pearl Harbor elleni támadás emléknapja. 1941. december 7-én támadták meg ugyanis a japánok a támaszpontot, lemészárolva több mint 2400 amerikai katonát. Az Egyesült Államok a támadás másnapján hadat üzent Japánnak, és ezzel belépett a második világháborúba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
