Hírek
2025. Március 19. 07:40, szerda |
Bulvár
Forrás: Ügyészség
Tüzet gyújtva akart világítani egy fiú, de autók gyulladtak ki
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy fiatalkorú fiú ellen gondatlan közveszély okozásának vétsége miatt. A fiatal kukázás közben tüzet gyújtva akart világítani, de kiégtek a hulladéktárolók, és a parkoló járművek.
A vádirat szerint a vádlott 2024. február utolsó napján, hajnalban, Miskolcon, egy társasház előtti szeméttárolóban ittas állapotban kukázott, és azért, hogy világítson, papírokat gyújtott meg. A lehulló parázs begyújtotta a szeméttárolóban lévő többi hulladékot, ennek következtében három darab PVC hulladéktároló edény kiégett. A hulladéktárolók közvetlen környezetében személygépkocsik parkoltak. A vádlott megpróbálta eloltani a tüzet, de nem sikerült, így a tűz tovább terjedt a legközelebbi autóra, majd egy másikra. A gépjárművek kigyulladtak, másfél millió, illetőleg többszáz ezer forint értékű kár keletkezett. A tüzet lakossági bejelentésre kivonuló tűzoltóegység oltotta el.
A tűzesetet a fiatal nem szándékosan idézte elő, azonban tűzoltói beavatkozás hiányában a tűz más járművekre is átterjedhetett volna megsemmisülésüket eredményezve.
Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottal szemben javítóintézeti nevelést indítványozott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 12. 07:26, szerda | Bulvár
Rick Astley visszatér a Paloznaki Jazzpiknikre
Rick Astley, Dee Dee Bridgewater, az Electro Deluxe és a Deladap is fellép a jövő évi, immár 14. alkalommal megszervezett Paloznaki Jazzpikniken, amelyet 2026. augusztus 6-tól 8-ig rendeznek a Balaton-felvidéki településen.
2025. November 11. 07:41, kedd | Bulvár
Szijjártó Péter lett a Budapest Honvéd elnöke
2025. November 10. 07:43, hétfő | Bulvár
Dubai a milliomosok számára a legvonzóbb város
Dubai lett a vagyonos magánszemélyek számára a legvonzóbb város a Savills londoni székhelyű globális ingatlanpiaci szolgáltató által készített rangsorban.
