Hírek
2020. Február 15. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Többéves szabadságvesztésre ítéltek embercsempészeket
Többéves szabadságvesztés-büntetéseket szabott ki a Fővárosi Törvényszék pénteken egy embercsempészügyben.
A törvényszék az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az eljárás adatai szerint az elsőrendű vádlott, kihasználva Magyarországon élő vietnamiak közötti ismertségét és gazdasági kapcsolatait, anyagi ellenszolgáltatásért nyújtott segítséget vietnami állampolgároknak abban, hogy a schengeni övezetbe meg nem engedett módon belépjenek. Vádlott-társai segítségével sok illegális bevándorlót juttatott Magyarországon keresztül Nyugat-Európába. A bevándorlóknak üzleti, turista, kivételes esetben pedig egyszeri tanulmányi vízumot szerzett.
A pénteki másodfokú, a vádlottak többsége esetében jogerős ítélet az elsőrendű vádlottat 5 év, a másodrendűt 3 és fél év fegyházbüntetésre ítélte, egy vádlott kapott 2 év letöltendő, három pedig másfél év fegyházbüntetést. Egy vádlottat felfüggesztett szabadságvesztéssel sújtott a törvényszék, hatan pedig 1 millió 350 ezertől 2 millió 160 ezer forintig terjedő pénzbüntetést kaptak.
A pénteki másodfokú döntés két, bizonyítottság hiányában a vádak alól felmentett vádlott esetében nem jogerős.
Az első- és másodrendű vádlottal szemben elfogatóparancs van érvényben - közölte a törvényszék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
Tanács Zoltán: a tudomány szabadsága nem azonos az ellenőrizhetetlenséggel
2026. Május 17. 11:00, vasárnap | Belföld
A BYD tovább erősít a stratégiai helyszínként kezelt magyar piacon
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
