Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2021. Június 08. 07:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint százmillió forintot csalt ki ismerőseitől egy férfi

Több mint százmillió forintot csalt ki ismerőseitől egy férfi

Letartóztatott a Nyíregyházi Járásbíróság egy férfit, aki több mint százmillió forintot csalt ki az élettársától és annak rokonaitól, valamint két másik nőismerősétől

- közölte a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel. Resán Dalma közleményében azt írta, a gyanú szerint a büntetett előéletű, korábban hasonló bűncselekmény miatt már elítélt férfi 2019-ben egy társkereső oldalon, álnéven ismerkedett meg későbbi élettársával. Együttélésük során arra hivatkozva, hogy befolyásos kapcsolatai révén kedvező áron tud ingatlanokat és valutát vásárolni, 2019 júniusa és 2020 nyara között több mint 50 millió forint készpénzt csalt ki a nőtől. Emellett 200 ezer forint értékű arany ékszert vett át tőle azzal az ürüggyel, hogy azokat kitisztíttatja, de valójában egy ismerősének akarta ajándékozni.

A férfi rávette élettársát egy 13,5 millió forint értékű gépjármű megvásárlására is, majd kihasználva, hogy az asszony a szemműtétje miatt nem látott jól, félrevezette őt és aláírattatott vele egy adásvételi szerződést az autó eladásáról - ismertette a sajtószóvivő.

Megjegyezte, a gyanúsított az élettársa apjától és testvérétől is csaknem 25 millió forint készpénzt csalt ki - szintén ingatlan- és valutavásárlás ürügyén -, majd az elköltözésekor mintegy 900 ezer forintot lopott el a nő lakásából.

A férfi 2020 nyarán két másik asszonyt is megtévesztett, tőlük valutaváltás ígéretével 33,5 millió forintot vett át, majd a pénzt saját megélhetésére fordította.

Resán Dalma elmondta, a gyanúsított az idézés ellenére nem jelent meg a nyomozóhatóság előtt, ezért őt nemzetközi elfogatóparancs alapján fogta el a rendőrség.

A járásbíróság végzését az ügyészség tudomásul vette, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát