Hírek
2011. Július 01. 07:13, péntek |
Külföld
Forrás: HírTV
Tízezer iskolát érint a megmozdulás
Tízezer iskolát érint a brit oktatási alkalmazottak sztrájkja: ez a brit iskolák több mint kétharmada. Nagy-Britanniában félmillió tanár tiltakozik a kormány nyugdíjreformja miatt, amely több munkaévet és kisebb juttatásokat irányoz el
A sztrájk miatt sok iskolát teljesen, és legalább ugyanannyit részlegesen be kellett zárni. Londonban a tanárok a város központjába vonultak, de a sztrájk hatalmas méreteket öltött Liverpoolban is, ahol a szakszervezetek állítása szerint csak öt iskola nem csatlakozott a munkabeszüntetéshez.
Több kikötő és repülőtér személyzete is sztrájkba lépett, ezért a közlekedésben is tapaszthatók fennakadások. A brit miniszterelnök szóvivője „szükségtelennek és elhamarkodottnak” nevezte a megmozdulást, amely a legnagyobb a jelenlegi koalíció hatalomra kerülése óta. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld
Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Az Európai Unió enyhít a belső égésű motorok forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán
Az Európai Unió enyhített kedden az új gyártású belső égésű motorok - benzin- vagy dízelüzemű autók - forgalomba hozatalának 2035-től tervezett tilalmán, hogy támogassa a nehéz helyzetben lévő európai autóipart.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
