Hírek
2016. Június 12. 09:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó:hirado.hu
Szakértő: jó arányban sikerül megelőzni a terroreseményeket
A biztonságpolitikai szakértő szerint most tízből hét-nyolc esetben sikerül megelőzni a terrortámadásokat. Ez egy \"maximum aránynak\" számít, s jó lenne ha tartani lehetne ezt
- mondta Földi László az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában. A szakértő szerint az, hogy most nincsenek "események", azt is mutatja, a párizsi és a brüsszeli merényletek után a rendvédelem "észbe kapott", sokkal jobb az információcsere, az együttműködés. Ugyanakkor - jegyezte meg Földi László - a biztonság jelenleg mindent megelőz, a gazdasági, szociális ügyeket is.
Kiemelte továbbá, hogy "az utánpótlást" nem sikerült elvágni, a migránsinvázió tart, továbbra is megszámolhatatlanul jönnek azok, akik beállhatnak a sorba, hogy merényleteket kövessenek el, "cirkuszt" akarnak.
A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság (Eb) terrorfenyegetése alapján azt mondta: egy nem szokványos háború zajlik, így azt nem lehet kiszámítani. Vannak olyan forgatókönyvek, amelyek szerint az Eb alatt a terroristák arra várnak, hogy a rendvédelem kimerüljön, az emberek félelemérzete, ébersége csökkenjen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
