Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2011. Szeptember 17. 09:01, szombat | Helyi
Forrás: Saját

"Óriási baj van. Nem csak itt, hanem az egész országban"

A Jobbik Magyarországért Mozgalom szeptember 16.-án késő délután tartott fórumot, Orosháza a csőd szélén címmel.

Jámbor Nándndor és Németh Norbert tartott fórumot, péntek délután. Beszédjükben kifejtették Orosháza és az ország nehéz helyzetét.

"Orosháza nehéz pénzügyi helyzetbe került. Másfél éve Fidesz kormányzás van. Az MSZP alatt rendkívül rossz finanszírozás volt, de azóta sem történt semmi. Az önkormányzatok kifosztása folyik. El fogják vinni a kórházat, elviszik az általános iskolákat, a tűzoltóságot. Lefogják építeni az önkormányzat hatás körét a járások miatt. " - mondta Jámbor Nándor országgyűlési képviselő.

A képviselők beszéltek még a devizahitelek és a kötvénykibocsájtások rejtett kockázatairól. "A feladatok nagy részét elveszik az önkormányzatoktól, ezért nem fognak központi támogatásokat kapni, veszteség fogja érni a civil szférát. Megfogjuk érezni a bőrünkön. Legkésőbb jövő őszig teljes mértékben be fog következni. Akkor kell elkezdeni a törlesztését a svájci franknak, ami árfolyamtól függően lehet 100 vagy 200 millió forint is."

Jámbor véleményezte az ÖNHIKI-s pályázatot. Ő úgy látja, hogy az önkormányzatok örülnek annak, ha önhibájukon kívül kerülnek bajba. "Ez olyan mintha hitelt szeretnék felvenni és üres a zsebem, nincs semmim. Akkor már minden feltételnek megfeletem, ahhoz, hogy hitelt kapjak. De mégsem kapok, mert ez magán embernek nem jár." - jegyezte meg Jámbor.

Feltette a kérdést, hogy, ha az állam viszi a kórházat, akkor az adósságot is vele viszi? " Az emúlt 10 évben jelentős beruházások voltak a kórházánál. Az önkormányzat ingyen kapta és most a fejlesztésekkel fogják vissza venni."

Németh Norbert orosházi adatokról beszélt. Elmondta mennyi a város bevétele, kiadása. "Békés Megye legelső ipar városa Orosháza. Ez a város önhikire pályázott. Akkor mit csináljon Sarkad vagy Mezőhegyes?A pénzt kiviszi a Linamar és nem fizet adót, a 47-es út mellett kapott ingyen területet az államtól."

Címkék: jobbik, politika

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport

Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.