Hírek
2025. Június 21. 09:14, szombat |
Sport
Forrás: MTI
Premier League - Wirtz aláírt a Liverpoolhoz

Florian Wirtzet, a Bayer Leverkusen német válogatott labdarúgóját rekordot jelentő összegért szerződtette az angol bajnok Liverpool csapata.
A hírt pénteken közölte a Szoboszlai Dominikot és Pécsi Ármint is foglalkoztató klub. A 22 éves játékost tavaly a Bundesliga legjobbjának választották.
Sajtóértesülések szerint az átigazolási díj akár a 116 millió fontot (több mint 50 milliárd forint) is elérheti, amivel Wirtz a brit futballtörténelemben minden idők legdrágábban csapatot váltó játékosa lenne.
A liverpooli együttes egyelőre annyit közölt, hogy a német futballistával hosszútávú szerződést kötöttek.
A 31-szeres német válogatott Wirtz 17 évesen mutatkozott be a Leverkusenben és a 2023/24-es idényben főszerepet játszott abban, hogy a gárda a Bundesliga történetének első veretlen bajnoka lett, megnyerte a Német Kupát, s döntőt játszott az Európa-ligában.
A most befejeződött szezonban 10 gólt szerzett és 13 gólpasszt adott a második helyen végzett Leverkusenben.
Wirtz szerződése 2027 nyaráig szólt a Leverkusennél, ebből vásárolták ki a Vörösök.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:21, péntek | Sport
Európa-liga - Emberhátrányban szerzett egy pontot a Plzen ellen a Ferencváros
A magyar bajnoki címvédő Ferencváros több mint 50 percen keresztül emberhátrányban játszva 1-1-es döntetlent játszott a vendég Viktoria Plzennel a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának első fordulós mérkőzésén csütörtökön.
2025. Szeptember 25. 16:40, csütörtök | Sport
Juhász Csaba: Egy nagyon nehéz versenyen vagyunk túl
Csabi beszámolója a 3. WHB Győr Rally-ról.
2025. Szeptember 25. 07:00, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: a párharcok megnyerése lehet a kulcs a Plzen ellen
Elsősorban az egy az egy elleni párharcok megnyerése lesz csütörtök este a siker kulcsa a Viktoria Plzen elleni Európa-liga-mérkőzésen Robbie Keane, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint.
2025. Szeptember 25. 06:59, csütörtök | Sport
Férfi kézilabda BL - A Veszprém három góllal nyert Bukarestben
A klubvilágbajnok Veszprém 30-27-re nyert Rosta Miklós román csapata, a Dinamo Bucuresti otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szerdán.