Hírek
2021. Augusztus 31. 19:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Öv nélkül utazó kisfia halála miatt vádat emeltek egy sofőr ellen

Vádat emelt halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt a Veszprémi Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki autójával karambolozott és emiatt meghalt a hétéves fia.
A Veszprém Megyei Főügyészség az MTI-vel kedden azt közölte, hogy az 56 éves férfi gépkocsijával Eplénybe indult szánkózni január 16-án reggel. Ajka felől a 8-as út felé haladt három - 19, 17 és 7 éves - gyermekével, a járműben utazók közül csak a kisfiú nem volt biztonsági övvel az üléséhez rögzítve.
A sofőr Ajka-Bakonygyepesen Magyarpolány felé akart továbbhajtani, de figyelmen kívül hagyta az "Elsőbbségadás kötelező!" jelzőtáblát, lassítás nélkül hajtott be a kereszteződésbe, és összeütközött egy járműszerelvénnyel.
Az ütközés miatt a kisfiú kirepült a személygépkocsiból és a helyszínen meghalt. A balesetben a másik két gyerek is súlyos sérüléseket szenvedett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges