Hírek

2013. Április 14. 10:07, vasárnap | Helyi sport
Forrás: onkc.hu

Oroszlánbarlangban győzött az Orosházi NKC

A bajnokság jelenlegi második helyezettjét legyőzni saját otthonába, tiszteletet parancsoló eredmény. Az Orosházi NKC csapata szombaton Nyíradonyban győzött, ami óriási fegyvertény.

Végig rendkívül szoros mérkőzést vívott egymással a Nyíradony és az Orosháza női kézilabda csapata, de ahogyan az onkc.hu honlapjáról kiderül: a hazaiak egyetlen egyszer – 1:0-nál – vezettek csak az egész mérkőzés folyamán.

Az Orosházi NKC kétgólos vezetéssel (12:14) zárta az első félidőt, és ahogy ilyenkor fogalmazni szoktak a sportújságírók: ebből az előnyből végül maradt egy gól a legvégére is.

Az izgalmas találkozó véghajrájában a Nyíradony beérte (21:21) az Orosházát, de ennél tovább aztán nem jutottak. Az utolsó öt percben a vendégek a maguk javára döntötték el a mérkőzést, ami arról árulkodik, hogy összpontosításban, higgadtságban a házigazdák fölé nőttek.

Minden kommentár nélkül két statisztikai adalék a mérkőzésről. A hazaiak egyetlen kétperces büntetést sem kaptak, ellentétben az Orosházával, amelyet háromszor is sújtott kisbüntetés. Emellett a Nyíradony hétszer kapott hétméterest, az Orosháza kétszer.

Nyíradonyi VVTK – Orosházi NKC: 23-24 (12-14)

NB I/B-s felnőtt bajnoki mérkőzés, 21. forduló.
Nyíradony, Harangi Imre Rendezvénycsarnok, 150 néző.
Vezette: Vágó B., Vágó I.

A nyíradonyi csapat gólszerzői: Fábián 11 (2), Lévai 6 (4), Horváth 3, Vancsa 2, Kincs H. 1.
Edző: Sztancs Tibor.

Orosházi NKC: KOTHENCZ – Elhardt 1, FAZEKAS 6, Szász 3, Raffai-Such 1, Gerzsényi, RAVASZ 4.
Csere: Fodor (kapus), Domokos 4 (2), Kovács 1, Farkas 2, Dancsó 1, Antal, MOLNÁR 1.
Edző: Száva Flórián.

Kiállítások: 0, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2.

(A felvételt Lőkös Zsolt készítette, amely az ONKC.hu honlapról származik.)