2013. Március 19. 07:16, kedd | Helyi sport
Forrás: InfoOrosháza.hu

Orosházi sikerek a HEAD-TROPHY úszóversenyen

Március 9-10-én, Münchenben az Olimpia Park uszodájában 34. alkalommal rendezték meg a hagyományosan nagy létszámú nemzetközi úszóversenyt, melyre orosháziak kijutottak.

Idén a „Head-Trophy 2013” néven kiírt versenyre 14 ország 90 egyesületének 900 versenyzője adta le a nevezését. Az OROSHÁZA ÚSZÓ EGYESÜLET négy utánpótláskorú versenyzője Kiss Annamária (2001), Drahota Adrienn (2002), Komjáti Nelli (2002) és Szabó Ivett (2002) indulhatott a versenyen, ők teljesítették 2012-ben a MUSZ minősítése szerint korosztályuk aranyjelvényes szintjét. A rendezők 10 éves kortól 17 évesig évenként, ill. felnőtt kategóriában 28 versenyszámban értékelték a versenyzőket.

Kiss Annamária gyorsúszásban legjobb időeredményeit megközelítve 200 m-en 1. , 100 m-en 2. lett. Pillangóúszásban ugyan elmaradt legjobb teljesítményétől, de egyenletes tempózásának köszönhetően a 200 m-t megnyerte, 100-on 2. helyen ért célba. 200 m mellúszásban és 200 m vegyesen az utolsó 50 m-t felgyorsítva sikerült a 2. helyre beúszni.

Drahota Adrienn a versenyen kissé gyengélkedett, fáradtan mozgott, ennek ellenére a legjobb úszásnemében a hátúszás 100 és 200 m-es távján is 3. tudott lenni. 200 m vegyesen már frissebben úszva egyéni csúccsal lett harmadik.
Szabó Ivett lendületes úszással egyéni legjobbjait megjavítva gyorsúszásban 100 és 200 m-en, illetve 100 m pillangón 3. lett. A vegyes- és mellúszó számokban nem tudott javítani, de így is sikerült pontszerző helyre kerülnie.

Komjáti Nelli 200 m mellúszásban nagyszerű úszással, egyéni csúcsát jelentősen megjavítva 2. helyen ért célba. 100 m-en a nagy akarás miatt technikai hibákat vétett, s így a csekély mértékű javítást követően a hatodik lett. A kiegészítő versenyszámaiban 100 m háton és a gyorsúszó számokban becsülettel helytállt.
Schmidt Jenő vezetőedző tanítványai a 90 egyesület versenyében az éremtáblázaton várakozáson felüli jó teljesítménnyel 2 arany, 5 ezüst és 6 bronzéremmel a 18. helyen végzett.

A szervezők megköszönték a versenyzést és a jövő évi versenyre is meghívták az OROSHÁZA ÚSZÓ EGYESÜLET csapatát. A versenyre való utazásban a gyermekek szülei és Fehér Lajos, az egyesület elnökhelyettese segített.

Elfogtak egy öt éve körözött férfit Budapesten

Öt évig bujkált a hatóságok elől az a férfi, akit a Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársai a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) közreműködésével a XI. kerület egyik erdős részén fogtak el a múlt szerdán.

2024. Április 24. 07:52, szerda | Belföld

A Fidesz-KDNP benyújtotta az újabb gyermekvédelmi törvénycsomagot

A Fidesz-KDNP benyújtotta az újabb gyermekvédelmi törvénycsomagot - jelentette be a Fidesz frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2024. Április 24. 07:51, szerda | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks jutott elsőként a döntőbe

A bajnokságban harmadik helyezett Paksi FC jutott elsőként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába, miután kedden hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Kisvárdát.