Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2024. December 05. 07:48, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ferenc pápa fogadta Orbán Viktort

Ferenc pápa fogadta Orbán Viktort

A béke esélyét most kell megragadni, és ehhez a Szentatya imádságaira és a Vatikán felbecsülhetetlen értékű diplomáciai tapasztalataira egyaránt szükség van

- hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookon közzétett videójában, miután szerdán audiencián fogadta Ferenc pápa a Vatikánban.

"Azért jöttem a Szentatyához, mert a béke esélyét most kell megragadnunk"
- mondta a videóban Orbán Viktor, hozzátéve, hogy a Szentatya imádságaira és a Vatikán felbecsülhetetlen értékű diplomáciai tapasztalataira egyaránt szükségük lesz.

Hangsúlyozta, az ukrajnai háború kezdete óta ketten hittek a békében: a Vatikán és Magyarország. A béke most kézzelfogható közelségbe került - tette hozzá.

Kiemelte: miközben a világ karácsonyra készül, több európai vezető a háború folytatása, intenzitásának növelése mellett érvel. Ezt a magyar kormányfő veszélyesnek nevezte, arra figyelmeztetve: veszélyes heteket élünk, amikor a háború továbbterjedhet.

"Közösen kell visszatartanunk a világ vezetőit a visszafordíthatatlan döntésektől, mielőbbi tűzszünetre van szükség, hogy megragadhassuk a béke esélyét"
- jelentette ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni