Hírek
2018. Július 08. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Nyáron is figyelni kell a változatos táplálkozásra
Nyáron is figyelni kell a változatos táplálkozásra, érdemes ezt figyelembe venni a folyadékoknál is, más-más ásványvizet inni, néha csapvízzel oltani a szomjat
- mondta Abonyi Orsolya dietetikus szombaton az M1 aktuális csatornán. A szakember elmondta, hogy egy átlagos felnőttnek naponta átlagosan 2000-2500 kalóriát kell bevinnie. A kalóriaigényt személyre szabottan számítják ki, ugyanakkor a férfiak és a nők alapanyagcseréjének igényei között jelentős, körülbelül 200 kalóriányi eltérés mutatkozik.
Hozzátette, míg az év nagy részében azt javasolják, hogy naponta négyszer-ötször egyenek az emberek, nyáron ennél kevesebb, három étkezés is elegendő. Ilyenkor viszont több folyadékot kell inni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
