Hírek
2015. Június 29. 07:12, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Nyárias idővel kezdődik a július

A következő napokban már kevesebb helyen várható csapadék. Sok napsütéssel és felmelegedéssel kezdődik a július, a hétvégén akár 34 Celsius-fok is lehet.
Hétfőn eleinte a középső országrészben, délután már inkább keleten várható záporeső. Elsősorban az Északi-középhegység térségében helyenként zivatar is lehet. Több napsütés a Nyugat-Dunántúlon valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 13-17, a legmagasabb hőmérséklet 23-28 fok között valószínű.
Kedden délelőtt a Dunától keletre néhol előfordulhat zápor, esetleg zivatar, majd délután az Alpokalja térségébe sodródhat be egy-két zápor nyugat felől. A leghidegebb órákban 10-16 fok lehet. Nappal 24-29 fokig melegszik a levegő.
Július elsején, szerdán a sok napsütést csak néhány gomolyfelhő zavarja meg, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 10-16 fok között valószínű. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön is sok napsütésre lehet számítani. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-17, a legmagasabb hőmérséklet 26-31 fok között alakul.
A hétvégén, pénteken, szombaton és vasárnap is felhő- és csapadékmentes idő várható. Pénteken a leghidegebb órákban 13-18 fok, nappal 28-31 fok várható. A legalacsonyabb hőmérséklet szombaton 14-19, vasárnap 15-20 fok között alakul. Napközben szombaton 28-32, vasárnap 30-34 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta