Hírek
2016. Február 28. 03:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Nemzetközi vonaton fogtak el egy embercsempészt Mosonmagyaróvárnál
Egy embercsempészt és tizenhárom illegális bevándorlót állítottak elő a járőrök pénteken Győr-Moson-Sopron megyében - közölte a megyei rendőr-főkapitányság szombaton a honlapján.
A közlemény szerint a rendőrök pénteken Mosonmagyaróvárnál egy nemzetközi gyorsvonaton igazoltattak két külföldi állampolgárt, egyikük, egy szír állampolgár hamis útlevéllel próbálta igazolni magát. Kiderült, hogy az okiratot a vele utazó szomáliai férfitól kapta, aki őt Ausztriába akarta átcsempészni - írták.
A tájékoztatás szerint a hegyeshalmi vasútállomáson a rendőrök négy pakisztáni, négy egyiptomi, három algériai és egy libanoni állampolgárt is elfogtak.
A Mosonmagyaróvárnál elfogott szomáliai férfit embercsempészés gyanúja, míg a 13 határsértőt tiltott határátlépés kísérlete miatt állították elő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
