Hírek
2011. Július 20. 07:41, szerda |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
Nem találnak párra a japánok
Japán statisztikai adatok szerint az elmúlt évszázadban többszörösére nőtt az egyedül álló fiatal felnőttek aránya.
Keresik, de nem találják
A japán belügyminisztérium megbízásából készült adatfelvétel szerint a 30-34 év közötti fiatal felnőtt férfiak közel fele egyedülálló. Szakértők szerint az elöregedő társadalom és a krónikusan alacsony születésszámok ijesztő következménye, hogy míg az 1950-es években ugyanezen korcsoportnak 8, a 1980-as években 20 százaléka volt agglegény, mára ez az arány elérte a 46,5 százalékot.
A harmincas éveik elején járó fiatal nők családi állapota sem biztatóbb: körükben ma 30 százalék körüli a hajadonok aránya.
Helyi felmérés szerint a japán felnőttek egyedülállóságának bizonyosan nem az az oka, hogy a szingli státuszra vágynának: korábbi kutatás szerint a még nőtlen, férjezetlen felnőttek 90 százaléka igenis szeretne megházasodni. Magányosságuk oka több faktor kombinációjára vezethető vissza: mind a gazdasági bizonytalanság, mind a társadalom demográfiai jellemzői nehezítik pár találási esélyeiket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld
KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.
2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.
2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
