Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2011. November 19. 13:09, szombat | Helyi
Forrás: ONKC

Nem sikerült revansot vennünk

Nem sikerült revansot vennünk

Az országos serdülő bajnokság tizedik fordulójában tizenkétgólos vereséget szenvedtünk a listavezető Békéscsaba otthonában. A különbség nem Aradi Edina kapusunkon múlt, aki az ellenfél összes (6) büntetőjét hárította.

Budapest Bank-Békéscsabai ENK SE – Orosházi NKC: 32-20 (13-15)
OSB leány F-csoportos bajnoki mérkőzés, 10. forduló.
Békéscsaba, 2. sz. Ált. Iskola, 60 néző.
Vezette: Szegedi, Túróczy.
A békéscsabai csapat legjobb dobói: Borbély 12, Diószegi 11, Nagy 4.
Orosházi NKC: ARADI – Kránitz G. 4 (1), Szöllősi D. 1, Szöllősi S., Telek 2 (1), Molnár 3 (1), ULMANN 6.
Csere: Ádász, Németh (kapusok), Kónya 2, Horváth 2 (2), Kiss, Szabó, Ravasz.
Edző: Pásztor István.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/0, ill. 8/5.
A két azonos játékerőt képviselő csapat mérkőzésén lányainkat a hazai pályán elszenvedett vereség visszavágásának reménye hajtotta. Ennek tudatában keményen kezdtek a csapatok.
Öt-öt-ig felváltva estek a gólok, majd három góllal a hazai csapat vezetett, de nem sokáig. A félidő végére nekünk sikerült kétgólos előnyre szert tenni. A vezetés birtokában a jó folytatásban reménykedtünk.
A második félidőben mintha nem is az a csapat játszott volna, mint az elsőben. A kezek megremegtek, a védelmünk átjáróház lett. Hibáinkat a hazaiak lerohanásaikkal könyörtelenül kihasználták. Futottunk az eredmény után. Rengeteg hibával játszottunk – 18 technikai hibát vétettünk – aminek csak vereség lehetett a vége. A mérkőzésen korrekt játékvezetés volt.
Pásztor István: – Elfogadható első félidő után, érthetetlen második jött. A lányok a mai napon nem azt játszották, amit kértem tőlük. Aradi Edina és Ulmann Bernadett játékával voltam elégedett, a többiek mélyen tudásuk alatt teljesítettek. Gratulálok a Békéscsabának.

Címkék: kézilabda, ONKC, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 15. 07:31, csütörtök | Sport

Férfi vízilabda Eb - Százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a magyar válogatott

A magyar válogatott szerdán 21-6-ra legyőzte a máltai csapatot, így százszázalékos mérleggel zárta a csoportkört a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon.6