Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2018. Március 25. 13:45, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Naponta 2-3 százalékos megtakarítással jár az óraátállítás

Naponta 2-3 százalékos megtakarítással jár az óraátállítás

Naponta 2-3 százalékos megtakarítást jelent a nyári időszámításra való óraátállítás - közölte a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (Mavir) Zrt. szóvivője az M1 aktuális csatorna vasárnap.

Berczelly Réka elmondta, hogy most hajnalban kellett előre állítani az órát. Ezzel egy órával meghosszabbodik a természetes világosság ideje. Így az emberek később kapcsolják fel a lámpát, s ezzel lehet spórolni.

A szóvivő közlése szerint a Mavir az óraátállítás előtti és az azt követő héten is vizsgálja az energiafogyasztási adatokat. 1949 óta végeznek ilyen méréseket.

Az adatok alapján évente 100-120 ezer megawattórát lehet megspórolni. Ez 30-40 ezer háztartás teljes éves energiaszükségletét fedezi, országosan 4-5 milliárd forintos megtakarítást hoz a nyári óraátállítás - fejtette ki a műsorban Berczelly Réka.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.