Hírek
2012. Október 26. 09:03, péntek |
Helyi sport
Forrás: rangado.hu
Mégsem lesz zártkapus a rangadó
Nézők előtt rendezik az Orosháza és a Békéscsaba szombati mérkőzését.
A Békés megyei rangadó kiemelt biztonsági kockázatú minősítést kapott – a döntésről egyébként a Magyar Labdarúgó-szövetség nem is tudott –, így viszont a Mátrai Sándor Stadion nem volt alkalmas az összecsapás lebonyolítására. Egy bizottság ezért úgy határozott, hogy zárt kapuk mögött kell megrendezni a vélhetően több száz békéscsabai szurkolót is megmozgató találkozót, mely miatt az Orosháza FC több százezer forintos bevételtől esett volna el.
Ha azonban a rendező egyesület a rendőrség kéréseinek eleget tesz, akkor nézők is lehetnek a lelátókon. Restály György ügyvezető igazgató elmondta, hogy amit a hatóság kért, erre a hétre el is készült, igaz, még csütörtök késő este is dolgoznak a munkások, az utolsó simításokat végzik. A Mátrai Sándor Stadionban kisebb-nagyobb beruházásokat kellett végrehajtani, például egyes szakaszokon kerítést emeltek, illetve megerősítették azokat. Az Orosházi Rendőrkapitányság munkatársai szerdán és csütörtökön is végigjárták a pályát, hogy minden rendben van-e.
– A hatóság rábólintott, tehát nyitott kapuk előtt találkozik a két csapat a Mátrai Sándor Stadionban, a pálya alkalmas a szurkolók fogadására – ismertette az ismételt rendőrségi pályabejárás eredményét Restály György ügyvezető igazgató, tehát a nézők készülhetnek szombaton a tabella második helyén álló Orosháza és az ötödik Békéscsaba összecsapására. A két gárda között egyébként mindössze egyetlen pont a különbség, tehát bőségesen tartogat izgalmakat a találkozó.
A rangadószombaton 14 óra 30 perckor kezdődik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 07:35, csütörtök | Életmód
Azt mondta, hogy sok mindenről lehet beszélni vele kapcsolatban, lehet a labdarúgóról, a sportvezetőről, a közéleti szereplőről, mégi
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
