Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2020. Január 30. 07:14, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megjelent a felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése

Megjelent a felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése

Megjelent a Felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése: a felvételi eljárás rendjének megfelelően a felsőoktatási intézmények a december 19-én kiadott tájékoztatóban közölt adatok egy részét módosították,

és új képzéseket is meghirdettek. A felvételi tájékoztató már az új információkkal bővített formában olvasható a felvi.hu honlapon.

Az Oktatási Hivatal szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztetett: a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre február 15-én éjfélig lehet jelentkezni. A jelentkezés véglegesítése előtt érdemes a felvételi tájékoztatót újra átnézni, figyelve a kiegészítéssel közzétett információkra - javasolták.

Kiértek arra is: szintén február 15-én éjfélig kell befizetniük a jelentkezési helyenként kétezer forintos kiegészítő díjat azoknak, akik a díjmentesen megjelölhető háromnál több (legfeljebb hat) helyet jelölnek meg.

A jelentkezéseket február 20-ig kell hitelesíteni Ügyfélkapuval vagy az E-felvételi felületéről kinyomtatott, aláírt és az Oktatási Hivatal címére postán elküldött hitelesítő adatlappal.

A felvételi eljárással kapcsolatos további tudnivalók a felvi.hu honlapon olvashatók.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.