Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2017. Május 15. 15:24, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Meghosszabbították a Virágos Magyarországért verseny jelentkezési határidejét

Meghosszabbították a Virágos Magyarországért verseny jelentkezési határidejét

Meghosszabbították a Virágos Magyarországért verseny nevezési határidejét, így május végéig jelentkezhetnek a települések önkormányzatai a környezetszépítő megmérettetésre az eredeti május 15-i határidő helyett

- jelentette be Borbás Marcsi, a verseny fővédnöke sajtótájékoztatón hétfőn Budapesten. Eddig több mint 250 település jelentkezett a versenyre - mondta Bánhegyi Zsófia, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgató-helyettese. Hozzátette: a verseny nyertesei képviselik Magyarországot 2018-ban az európai versenyen. Elmondta: az újonnan választott fővédnök feladatai közé tartozik a kezdeményezés népszerűsítése, részvétel a zsűrizésben, és a rendezvények háziasszonyi teendőinek ellátása.

Borbás Marcsi közölte: a versenyben új elismerést vezetnek be, a fővédnöki díjat idén egy falu és egy város kaphatja meg.

Bánhegyi Zsófia elmondta, a települések bírálatát június közepétől augusztus végéig kertészekből, turisztikai szakemberekből álló zsűri végzi. A miniszterelnök a kimagaslóan szereplő települések részére miniszterelnöki különdíjakat adományoz - mondta.

A 12 európai országot átfogó Entente Florale Europe versenyen a magyar települések eddig 9 arany-, 25 ezüst- és 10 bronzérmet szereztek, további 10-et pedig Európa-díjjal jutalmaztak. Az európai versenyen az idén Kaposvár (város kategória) és Tihany (falu kategória) képviseli Magyarországot.

Az idei verseny csatlakozott az Egyesült Nemzetek Szervezete(ENSZ) fenntartható turizmus fejlesztésének nemzetközi évéhez, ezért az értékelésnél a legfontosabb szempont a fenntarthatóság lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát