Hírek
2013. Július 11. 13:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Másodfokú riasztást adtak a heves zivatarok miatt két megye több térségére

Másodfokú riasztást adott ki a következő órákban várható heves zivatarok miatt Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén megye több térségére csütörtök délben az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Ezeken a területeken rövid időn belül várhatók olyan heves zivatarok, amelyeket viharos erősségű szél, jégeső kísérhet. Ezzel együtt az ország keleti felének nagy részén, valamint Baranya és Somogy megye több térségében elsőfokú riasztás van érvényben a várható heves zivatarok, illetve felhőszakadás miatt.
A csütörtök éjfélig szóló figyelmeztető előrejelzés szerint a nap folyamán az ország tizennégy megyéjében és a fővárosban is számítani lehet heves zivatarokra, valamint felhőszakadásra is, amelynek során rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat.
Felhőszakadás lehetősége miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében narancssárga, vagyis másodfokú riasztás érvényes, míg a heves zivatarok miatt szintén ebben a három megyében, valamint Hajdú-Biharban másodfokú a figyelmeztetés.
Emellett Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Pest, Somogy, Vas és Zala megyében, továbbá a főváros területén mind a várható heves zivatarok, mind a felhőszakadás miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Az MTI-hez eljuttatott szöveges figyelmeztetésében az Országos Meteorológiai Szolgálat azt írta: a délutáni óráktól egyre inkább a Dunától keletre és kisebb területen délnyugaton várható zivatarok előfordulása, viharos szél és intenzív csapadék kíséretében.
Főként az ország északkeleti harmadában, illetve kisebb valószínűséggel délnyugaton a délutáni, esti órákban néhol heves zivatar alakulhat ki, amelyet 30 milliméternél több csapadék, óránként 90 kilométeresnél erősebb széllökések kísérhetnek, s nagyméretű - két centiméternél nagyobb - jégdarabok is hullhatnak.
Zivatarokra legtovább - előreláthatólag az éjjeli, esetleg péntek kora hajnali órákig - az ország északkeleti harmadában lehet számítani. Péntek délután és este északkeleten alakulhat ki néhol zivatar, szélerősödés és intenzív csapadék kíséretében - írta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól