Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2018. Szeptember 18. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay

Lezuhant egy siklóernyős a Csókakő és Csákberény között

Lezuhant egy siklóernyős a Csókakő és Csákberény között

Mentőhelikopterrel vitték kórházba azt a siklóernyős férfit, aki lezuhant a Csókakő és Csákberény közötti sziklás, dombos területen hétfő délután- tájékoztatta a katasztrófavédelem és a rendőrség hétfőn délután az MTI-t.

Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője emlékeztetett: a siklóernyős egy sziklás domboldalra zuhant, a tűzoltóknak a fás-bokros részen ösvényt kellett vágniuk, hogy elérjék.

Közölte: a tűzoltók és a mentők hordágyra helyezték a férfit, a honvédség kutató-mentő szolgálatának helikoptere csörlőt engedett le, és levitte a sérültet a domboldalról. Innen a mentőhelikopter vitte tovább. A férfi súlyosan megsérült a balesetben.

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu weboldalon azt közölte: egy 52 éves férfi a sérült. A baleset körülményeit vizsgálja a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.