Hírek
2013. Október 06. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kutatók sikeresen hallgatták le az agyhullámokat
A Stanford Egyetem kutatói rohamok során jelentkező agyi aktivitást konvertáltak zenévé.
Dr. Josef Parvizi neurológus és Chris Chafe professzor, zenekutató mintegy száz elektróda segítségével regisztrálta a rohamok során keletkező agyi aktivitást, és a mintázatot zenévé alakították át. Az egyes hullámokhoz az emberi hangtartományhoz közeli hangjegyeket rendelve jutottak el az agy zenéjéig.
A módszer során a hagyományos módszert jelentő eeg-vel térképezték fel a normál aktivitás, illetve a görcsroham során jelentkező elektromos hullámokat, melyek az idegsejtek kisülése miatt jönnek létre.
A módszer jelentősége túlmutathat egy érdekes kutatáson, ugyanis az így kapott hallgatózási lelet alapján könnyűszerrel el lehet különíteni a rohamos aktivitást a normál működésre jellemzőtől. A kutatók szerint az „agyi sztetoszkóp” az epilepsziás betegek diagnosztikájában jelent pontosabb alternatívát. A fejlesztés az egyetem Bio-X Interdiszciplináris Programjának keretein belül zajlott, mely 2000 óta fut, és mintegy 141 tudóst foglalkoztat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
