Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2024. Szeptember 13. 20:21, péntek | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Kronome Ákos: Összességében elégedettek lehetünk, megnyertük a kategóriánkat!

Kronome Ákos: Összességében elégedettek lehetünk, megnyertük a kategóriánkat!

Hét ralipáros vágott neki a P12-es kategóriába a II. WHB Győr Ralinak. A Kronome - Pásztor rallyduó az ORC P12-es kategória első helyén ért célba.


Kronome Ákos – Pásztor Tamás
Škoda Fabia
Andrew Motorsport Kft.
II. WHB Győr Rallye
2024.09.06-08.

Ákost, a boldog pilótát kérdem a verseny után.

Rajtceremóniával kezdődött számotokra a II. WHB Győr Rally. Milyen volt látni a sok kilátogató szurkolót Győrben a rajtceremónián?
- Régen láttunk már ilyet, hogy ennyien kilátogattak egy rajtceremóniára. Nagyon jó érzés volt ennyi ember előtt átgurulni a rajtdobogón.

Az első szombati versenynapot a P12-es kategória második helyén zártátok. Nyolc gyorsasági teljesítettetek. Melyek és miért tetszettek vagy sem számotokra?
- A Kisgyónbányai gyorsasági vonalvezetése szenzációs volt, csak sajnáljuk, hogy az aszfalt ennyire tönkrement rajta.
A Rábaring így sokkal élvezhetőbb volt számunkra, mint tavaly.

Vasárnapra kevesebbet mértek rátok, de megspékelték egy Városi gyorssal. Milyen volt két hegymenet után egy kis belvárosi csapatás?
- A városi gyors egy nagyon jó ötlet szerintünk is, kell ez a magyar rallynak, jó volt látni a rengeteg nézőt, szurkolót. Kicsit a 90-es évekre emlékeztetett.

A két versenynap alatt majd 130 versenykilométer tettetek meg. Voltak-e kalandjaitok? Meg voltál-e elégedve magaddal?
- Összesen egy kormány összekötőt görbítettem el és egy lassú defektünk volt, ennyivel megúsztuk az egész versenyt. Összességében elégedettek lehetünk, megnyertük a kategóriánkat, de mehettem volna gyorsabban, maradt még benne.

Az Éves bajnokságban hol álltok az ORC bajnokságban?
- Átvettük a kategóriában a vezetést, boldogok vagyunk.

Legközelebb hol csapattok a Skodával?
- Rajthoz állunk az utolsó versenyen a Zemplénben, ott láthattok Minket a Fabia R2-vel.

Köszönjük Partnereink: Mentes és Társai Kft., Kronome Zoltán, Valkai János.

Fotó: Hajóka SportFotó

- Hajósi Miklós -

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:57, hétfő | Sport

Wimbledon - Sinner a férfi bajnok

A világelső Jannik Sinner nyerte meg a férfi egyest a wimbledoni teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva, négy játszmában legyőzte a címvédő Carlos Alcarazt.

2025. Július 14. 07:52, hétfő | Sport

Klubvilágbajnokság - A Chelsea megállította a döntőben a PSG-t

A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.

2025. Július 14. 07:51, hétfő | Sport

Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első felkészülési mérkőzésén

Szoboszlai Dominik gólpasszt adott, Kerkez Milos pedig bemutatkozott a Liverpool labdarúgócsapatában a másodosztályú Preston North End vendégeként 3-1-re megnyert felkészülési mérkőzésen.

2025. Július 12. 08:44, szombat | Sport

Klubvilágbajnokság - A PSG történelmi diadalra készül