Hírek

2011. November 14. 12:49, hétfő | Helyi sport
Forrás: ONKC, Fotó: Tóth Emese

Közte egy tucat

Az NB I/B-s junior bajnokság nyolcadik fordulójában tizenkétgólos győzelmet arattunk hazai pályán a budapesti Főgáz ellen.

Az összeszedett támadásunknak és védekezésünknek köszönhetően megérdemeltnek mondható a nagyarányú különbség.
Orosházi NKC – Budapest SE-Főgáz: 40-28 (18-15)
NB I/B-s junior bajnoki mérkőzés, 8. forduló.
Orosháza, Városi Sportcsarnok.
Vezette: Bozó, Nika.
Orosházi NKC: Komáromi – VOLENCSIK 4, FARKAS 2, DANCSÓ 9, Körmendi, TÓTH 5, GREGUS 4.
Csere: Ádász (kapus), MOLNÁR 7, ULMANN 8, Szöllősi D. 1, Csende, Kecskeméti, Czombos.
Edző: Pásztor István.
A budapesti csapat legjobb dobói: Pató 9, Kovács 7, Szekeres 4.
Edző: Majoros Gusztáv.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3.
Ez a meccskezdés is a már megszokott módon zajlott. A hazai csapat az első negyedórában kissé alacsonyabb fordulatszámon pörgött. Az ellenfél a 12. perc környékén kettővel is vezetett (6-8). Majd a 15. perctől felpörögtek a lányok hat perc alatt hat gólt lőttek és ettől kezdve már csak az volt a kérdés: hány góllal győzik le az ellenfelüket?

Hátul a védekezést Tóth Bori kapta össze, elöl Dancsó Dalma és Molnár Beatrix irányította remekül a csapatot. Ezen a meccsen a szélső védekezésünk volt az egyetlen gyenge pontja a csapatnak, de a precíz, szép támadójáték könnyedén kompenzálta. A második félidőben kiemelkedő volt még Ulmann Detti támadó teljesítménye is.
Pásztor István: – Jó szellemben játszott a csapat. A meccs nagy részében a lányok összeszedetten támadtak és védekeztek. Megérdemelt volt a nagyarányú győzelem.