Hírek
2011. Július 31. 14:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
Közmunka mintaprogram indul Gyöngyöspatán
Augusztusban indul az első közmunka mintaprogram Gyöngyöspatán. A programban 20 millió forintból 40, zömében cigány származású ember jut napi 8 órás munkához 4 hónapon át.
Erdőtelepítési munkákat végeznek majd hétfőtől. Az összeg a bérek mellett a szerszámokat is fedezi. A gyöngyöspatai mintaprogram nem az új országos közmunkaprogram része, az csak januárban indul.
A gyöngyösi kistérség néhány települését, Gyöngyöspata mellett Gyöngyösoroszit, Gyöngyöstarjánt, Nagyrédét és Szűcsit egy júliusi kormányrendelet nyilvánította kiemeltté - ami azt jelenti, hogy ezek a települések egyedi kormánydöntéssel juthatnak támogatáshoz. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
