Hírek
2011. December 15. 15:33, csütörtök |
Helyi
Forrás: InfoOrosháza.hu
Ökokarácsony

2011. december 13-án az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola és a Junior Achievement Magyarország (JAM) ötödik alkalommal szervezett dél-alföldi régiós karácsonyi vásárt.
2011. december 13-án az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola és a Junior Achievement Magyarország (JAM) ötödik alkalommal szervezett dél-alföldi régiós karácsonyi vásárt a JAM-es és az ökoiskolák diákjai részére, melyen a Táncsics Mihály Közoktatási Intézmény és Tehetségközpont az idén első alkalommal vett részt.
A vásáron résztvevők az iskolájuk diákjai által készített termékeket árusíthatták, amelyek készítésekor és árusításakor elsődleges szempont volt a környezettudatosság. A Táncsics öko-munkacsoportjának kezdeményezésére közel száz öko-termék érkezett, melyek egytől-egyig a diákok ötletességét, kreativitását tükrözik: hogyan lehet természetes anyagokból vagy haszontalannak vélt hulladékokból apró ajándékokat készíteni. A termékek értékesítésére és a marketing feladatok ellátására a közgazdasági munkaközösség diákjai – Aklan Szilvia, Erdős Zsófia, Szabó Hella - vállalkoztak, melynek érdekében valós diákvállalkozást alapítottak, amellyel a karácsonyi vásáron eredményesen szerepeltek. Ennek elismeréseként az iskolát képviselő GreenGirls Kft. a legötletesebb termék díját hozhatta haza.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Október 15. 13:02, szerda | PR
Első lakás az Otthon Startból: erre is érdemes nagyon figyelni!
a megfelelő lakásbiztosítás elengedhetetlen