Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2024. Július 31. 07:59, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Kijött a GDP adat, szenved a magyar gazdaság

Kijött a GDP adat, szenved a magyar gazdaság

Magyarország bruttó hazai termékének (GDP) volumene 2024 második negyedévében a nyers adatok szerint 1,5 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 1,3 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszaki értéket - jelentette kedden első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az előző negyedévhez képest - a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint - a gazdaság teljesítménye 0,2 százalékkal csökkent.

Az első félévben a gazdaság teljesítménye a nyers adatok szerint 1,3, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 1,5 százalékkal felülmúlta az előző év azonos időszakit.

A gazdasági teljesítmény növekedéséhez legnagyobb mértékben az építőipar és az ingatlanügyletek nemzetgazdasági ágak teljesítménye, valamint a termékadók és -támogatások egyenlegének alakulása járult hozzá. A gazdasági növekedést fékezte a nemzetgazdaság egészében nagy súlyt képviselő ipar hozzáadott értékének csökkenése - közölte a KSH.

A GDP második negyedévi részletes adatait szeptember 3-án közli második becslése alapján a KSH.

Címkék: gazdaság, gdp

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás