Hírek
2012. Január 05. 13:45, csütörtök |
Helyi
Forrás: InfoOrosháza.hu
Kiegészítő juttatás kórházi dolgozóknak
Az egészségügyben dolgozók külön juttatásokat kaptak, melyet a "chips adóból" befolyt összegből finanszírozott az állam.
A Fidesz közleményben adta hírül, hogy ismét lehetőség nyílt kiegészítő juttatást biztosítani az egészségügyben dolgozóknak, melyre sok éven keresztül nem volt lehetősége az államnak. 2011 végén és 2012 elején a népegészségügyi termékdíj, az ún. „chips adó” bevezetésének köszönhetően Orosházán közel bruttó 33 millió forint bérkiegészítéssel sikerült elismerni a városi kórházban dolgozó 403 munkatárs munkáját.
Bruttó 86.034 Ft-os bérkiegészítést kaptak a 150 százalékos pótlékra jogosult munkakörben dolgozó alkalmazottak (például az aneszteziológiai munkakörben dolgozók), bruttó 68.827 Ft-os bérkiegészítést kaptak a 120 százalékos pótlékra jogosult munkakörben dolgozó alkalmazottak (például a röntgenben vagy a diagnosztikai laboratóriumban dolgozók) és bruttó 20.648 Ft-os bérkiegészítést kaptak a 36 százalékos pótlékra jogosult munkakörben dolgozó alkalmazottak (asszisztensek, szakasszisztensek).
A kormány nehéz gazdasági körülmények között is kiemelt területként fogja kezelni az ágazatot és „az előző kormányzatok egy súlyos adósságát igyekszik kiegyenlíteni, mikor az egészségügyben dolgozók helyzetén kíván javítani.”
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
